WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Uygulamacılar İçinİcra ve İflas Hukuku El Kitabı Mevzuat Değişiklikleri ve AYM Kararlarına Göre Yenilenmiş ve 2021 Yılı İçtihatları İşlenmiş

Ürün Kodu : 9789750270383
Sayfa Sayısı : 1600
Ebat : 17x25
450,00 TL
Daha Fazla Hukuk
"Uygulamacılar için İcra ve İflas Hukuku El Kitabı" adlı bu yapıtımız tamamen uygulayıcılar (hâkim, avukat, icra müdürü) için hazırlanmış zengin bilgi içeriği ile not, karşılaştırma ve içtihatlardan oluşan bir el kitabı niteliğindedir. Kitapta gereksiz bir bölüm veya yazı olmaması için büyük bir çaba harcanmış olup büyük ölçüde Yargıtay'ın son içtihatları çerçevesinde yaşayan hukuk aktarılmaya çalışılmıştır. Özellikle İstanbul İcra Mahkemeleri ve Dairelerinde sıklıkla karşılaşılan takip hukuku sorunlarına ve çözümlerine yer verilmiştir.

Bu baskıda kitap son mevzuat değişikliklere göre yenilenmiş, 2021 yılı Şubat ayına kadar çıkan ve uygulama için önem taşıyan içtihat özetleri kitaba eklenmiştir. Yalnızca mevzuat değişiklikleri ile yetinilmemiş; icra mahkemesi kararları için yasa yolları, tahsil harcı, usulsüz tebligat, itirazın iptali ve olumsuz tespit davalarında zorunlu arabuluculuk, meskeniyet şikâyeti, taşınmaz haczi, istihkak davalarında ispat usulü ve mülkiyet karinesi, kıymet takdiri, ihalenin feshi, ihtiyati hacze itiraz ve tasarrufun iptali davalarında ön koşullar ve iptal nedenleri başta olmak üzere tüm konular hem içerik hem de içtihat bakımından ciddi oranda yenilenmiş, ayrıca güncel parasal sınırlar da ilgili yerlere işlenmiştir.

Konu Başlıkları

İcra Hukuku
İflas Hukuku
Yeni Konkordato Hukuku
Yeniden Yapılandırma Hukuku
Alacaklıları Koruyucu Diğer Kurumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.