WhatsApp Destek
Stokta Yok

Seçkin Yayıncılık UygulamadaÖrnek Dilekçeler Mahkemelere ve Konularına Göre Tasniflenmiş - Dizinli -Dava - Cevap - Beyan - İstinaf - Temyiz Dilekçeleri

Seçkin Yayıncılık
(0 Yorum)
ISBN 9789750265983
YAZAR Filiz Berberoğlu Yenipınar
SAYFA SAYISI 872
EBAT 16x24
Ürün Özellikleri
Hazırlanan dilekçelerde; öncelikle objektif ve sübjektif iyiniyet kaidelerine uyularak, ilgili mevzuat araştırılmalı, iddia ve savunmaya esas hukuki içerik açık, net ve anlaşılır olmalıdır. Ayrıca olayın özelliğine ve yasal şartlarına göre, hukuk diliyle hazırlanmalı, hukuki yarar olmalıdır.

Bu çalışmada ağırlıklı olarak ilk derece adli yargıda hukuk mahkemelerine sunulan dava, cevap ve beyan dilekçeleri ile temyiz ve istinaf dilekçeleri yer almaktadır. Kitabın giriş kısmında, dilekçede bulunması gereke hususlar sırasıyla belirtilmiştir.

Yeni baskısında kapsamı genişletilen kitapta daha fazla dilekçeye yer verebilmek için dilekçelerin tam metinleri yerine ilk sayfası kitaba alınmış, tam metinlerine ise, word olarak kitap ekinde olan CD'de yer verilmiştir. CD kullanma imkanınız yok ise, şubelerimiz aracılığıyla taşınabilir belleklerinize yükleme yaptırabilir ya da satın alma esnasında ileteceğiniz e-posta adresinize e-posta yoluyla iletilmesini talep edebilirsiniz.

Konu Başlıkları

Hukuk Mahkemeleri
Cumhuriyet Başsavcılığı – Ceza Mahkemeleri
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.