WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Yeni Bölgeselleşme Politikaları ve Türkiyede Bölge Kalkınma Yönetimi Kuramlar, Tartışmalar, Yeni Yaklaşımlar, Uygulama Örnekleri ve Türkiye

Ürün Kodu : 9789750269639
Sayfa Sayısı : 382
Ebat : 16x24
360,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Güncellenmiş 3. Baskısını yapan eser, İİBF'lerde lisans ve lisansüstü programlarda okutulan Bölge Kalkınma Yönetimi, Bölgesel Kalkınma Politikaları, Bölge Yönetimi ve Bölgesel-Yerel Gelişme Politikaları derslerine uygun olarak, temel seviyede ve öğrencilerin anlayacağı şekilde bol örneklerle hazırlanmış, konu ile ilgili temel kavramlar, kuramsal gelişmeler ve uygulama örneklerine yer verilmiştir.

Kitap, yazarın uzun yıllar üniversitelerde "Kamu Yönetimi", "Yerel Yönetimler", "Bölge Kalkınma Yönetimi" ve "Türkiye'de Bölge Yönetimi" ve "Bölgesel-Yerel Gelişme Politikaları" konularında verdiği lisans ve lisansüstü derslerinin notlarından, alandaki temel kaynaklardan, ders anlatımı sırasında öğrencilerin yönelttiği sorulardan ve mesleki deneyimlerinden yararlanılarak hazırlanmıştır. Kitapta çok sayıda ülke örneği üzerinden politika ve model uygulamalarına yer verilmiştir. Özellikle yeni bölge kalkınma politikaları ve bölge yönetimi-yönetişimi modelleriyle ilgili bilgilerin ana hatları ile tek bir kitapta yer alması kitabı pratik bir hale getirmekte, alandaki çok önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Konu Başlıkları

Bölge, Bölgeselleşme ve Bölgecilik Kavramları
Bölge Kalkınma Yönetimi ve Uygulama Modelleri
Bölgesel Kalkınma Politikaları ve Kalkınma Planları
AB Bölgeselleşme Politikaları ve Uygulama Örnekleri
Bölgesel Kalkınmada İşbirliği ve Yönetişim Modelleri
Bölge Kalkınma Ajansları Uygulaması
Türkiye'nin Bölge Kalkınma Politikaları ve Bölge Yönetimi Uygulamaları
Türkiye'de Bölge Yönetişimine Geçiş ve BKA Uygulaması
Türkiye'de Bölge Yönetimi Tartışmaları ve Yeni Model Arayışları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.