WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Yeni Ürün Geliştirmede İnovasyon Yeni Ürün İnovasyonu

Ürün Kodu : 9789750267451
Sayfa Sayısı : 208
Ebat : 13x19
180,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Kitap, gördüğü yoğun ilgi sonucunda, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3. Baskısını yapmıştır.

Yeni ürün geliştirmede inovasyon (Yeni ürün inovasyonu), "artımsal ve radikal inovasyon boyutlarıyla tüketicilerin mevcut ve henüz karşılanmamış ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanan ve bu suretle yeni pazarlarda yaratabilen, yeni teknolojilerden yararlanarak tüketicilere değer sunan yeni ürünlerin geliştirilmesi" olarak tanımlanabilir.

Kitabın başlıca amacı, yeni ürün inovasyonu gerçekleştirecek işletmeler için bir rehber oluşturmaktır. Kitapta, yeni ürün inovasyonu kavramı, yeni ürün inovasyonunda dikkate alınacak unsurlar ve yenilikçi stratejinin belirlenmesinden başlayıp, fikirlerin geliştirilmesi ve en uygun fikrin seçimiyle devam eden yeni ürün inovasyon sürecinde işletmelerin başarılı olmaları için önem vermeleri gereken noktalar ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

Ayrıca kitapta, kültür ve yeni ürün inovasyonu ilişkisi, yenilikçi örgüt kültürü ve ulusal kültür boyutları ile incelenmiştir. Bu doğrultuda kitapta, başarılı işletmelerin yeni ürün olasılıklarını nasıl seçtikleri, başarılı işletmeler tarafından yönetilen yeni ürün geliştirme ve pazarlama süreçleri, yeni ürün geliştirme sürecinde işletmelerin etkin dönüştürme becerileri ile pazarlama stratejileri, pazar yönelimli inovasyon kültürü oluşturma ve Türk kültürünün yeni ürün geliştirmedeki rolü gibi konular açıklanmıştır.

Konu Başlıkları

Yeni Ürün İnovasyonu
Yeni Ürün İnovasyonu ve Performans
Yeni Ürün İnovasyonu Proje Türleri
Yeni Ürün Proje Portföy Yönetimi
Yeni Ürün İnovasyonunda Dikkate Alınacak Unsurlar
Yeni Ürün İnovasyon Süreci
Kültür ve Yeni Ürün İnovasyonu
Ulusal Kültür ve Boyutları ile Yeni Ürün İnovasyonu İlişkisi
Yenilikçi Örgüt Kültürü
Yenilikçi Örgütlerin Özellikleri
Türkiye'de İnovasyon
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.