WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Zimmet, İrtikap, Rüşvet ile Görevi Kötüye Kullanma, Direnme, Görevli ve Görev Suçları BAM 6.CD Kapsamındaki Suçlar - 1 TCK 247 - 266 Maddeler

Ürün Kodu : 9789750265761
Sayfa Sayısı : 390
Ebat : 16x24
500,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Bu kitapta;

TCK 247 ila 266 maddelerinde tanımlanan Bölge Adliye Mahkemesi 6. Ceza Dairesi'nin görevi kapsamındaki suçlara ayrıntılı şekilde yer verilmiştir.

Bu nedenle;

Zimmet İrtikap Rüşvet ile Görevi Kötüye Kullanma Direnme Görevli ve Görev Suçları adlı elinizdeki bu kitap 11 bölüm halindi hazırlanmıştır.

Bu kapsamda;

Giriş ve genel ilkeler, kamu görevlisi suçlarında soruşturma ve kovuşturma usulü, şikayet, uzlaşma, ön ödeme ile seri muhakeme usulü ve basit yargılama usulü detaylıca anlatılmıştır.

Zimmet, bankacılık zimmeti, irtikap, rüşvet, denetim görevinin ihmali, görevi kötüye kullanma, nüfuz kullanma, zor kullanma sınırının aşılması, görevliye direnme, kamu görevlisine ve görevine dair diğer suçlar, yarar sağlama, sırrın açıklanması, kamu görevine ait araç ve gereçleri suçta kullanma, görevde ticaret, görev terki, görev üstlenme ve kullanma, kanuna aykırı eğitim kurumu, özel işaret ve kıyafetleri usulsüz kullanma suçlarının tanım anlatım, tarif, açıklama, örnekleme, emsal karar uygulamalarıyla her bir suç ayrıntılı işlenmiştir.

Bu bağlamda;

Kitapta sıralanan suçlar ayrı ayrı açıklamalı, notlu, içtihatlı, somut adli vakıalı ve uygulama örnekli olarak tanımlanıp anlatılmıştır.

Konu Başlıkları

Zimmet, Bankacılık Zimmeti, İrtikap ve Rüşvet Suçları
Görevi İhmal, Kötüye Kullanma, Nüfuz ve Zor Kullanma Sınırının Aşılması, Direnme Suçları
Kamu Araç Gereçlerini Suçta Kullanma, Yarar Sağlama, Sırrın Açıklanması, Görevde Ticaret, Terk, Üstlenme ve Kullanma Suçları
Kamu Görevlisine ve Görevine Dair Diğer Suçlar
Giriş ve Genel İlkeler, Kamu Görevlisi Suçlarında Soruşturma ve Kovuşturma Usulü,
Şikayet, Uzlaşma, Ön Ödeme İle Seri Muhakeme Usulü ve Basit Yargılama Usulü
Tanımı, Tarifi, Tasviri İle Anlatımın, Somut Adli Vakıalı, Uygulama Örnekli, İçtihatlı ve Notlu Açıklamaları.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.