WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Amprik Bir YaklaşımStok Yönetimi Stok Kontrolü, Etkin Stok Yönetimi ve Tam Zamanında Üretim

Ürün Kodu : 9789750250873
Sayfa Sayısı : 344
Ebat : 13x19
185,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Kitap, uzun yıllar üniversitelerde "Stok, Stok Yönetimi, Stok Kontrolü" derslerini anlatan, çeşitli kamu ve özel kuruluşlarda "Stok Yönetimi, Stok ve Depo Yöneticiliği" gibi konularda eğitimler veren yazarın notlarından, ders anlatımı / eğitim esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır. Ayrıca, kitabın önceki baskılarının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden gerekse kitabı kullanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın daha kullanıcı dostu olması sağlanmıştır.

Stok, artan önemi nedeniyle iyi kontrol edilmeli hatta etkin bir biçimde yönetilmelidir. Yani stoklar, müşteri memnuniyeti sağlanacak şekilde tedarik, üretim / işlem ve talep uyumlu hale getirilip maliyetler minimize edilerek planlanmalı, koordine edilmeli ve denetlenmelidir. Bu hususta pek çok farklı yöntem olmakla birlikte bunların çoğu özellikle iş piyasasında bilinmemekte veya yeterince yararlanılmamaktadır.

Bu çalışma, stokun farklı yönleriyle incelendiği, kaynak eser olarak hazırlanmıştır. Kitabın önemli bir özelliği ise stok kontrol yöntemleri ve yeni stok yönetim türlerinin karşılaştırmalı olarak incelenmesidir.

Yeni baskısı Bologna süreci de dikkate alınarak hazırlanan kitap, özellikle lojistik bölümlerinde ve bazı iktisadi programlarda ders kitabı, lisans üstü öğrenciler ve araştırmacılar tarafından da kaynak eser olarak olarak kullanıl-maktadır.

Konu Başlıkları

Stokun Önemi
Stok Problemleri ve Maliyetleri
Stoklama İlkeleri
Stok Kontrol Yöntemleri
Etkin Stok Yönetimi
Tedarik Zinciri Yönetimi
Lojistik
Depolama Yönetimi
Malzeme İhtiyaç Planlama
Üretim Kaynakları Planlaması
Kapasite İhtiyaç Planlama
Kurumsal Kaynak Planlama
Tam Zamanında Üretim
Emanet (Negatif) Stok Sistemi
KOBİ'ler İçin Stok Yönetim Esasları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.