WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Çok Kriterli Karar Verme Geçmişten Günümüze Kapsamlı Bir Yaklaşım

Ürün Kodu : 9789750260179
Sayfa Sayısı : 376
Ebat : 16x24
290,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Kitap, uzun yıllar üniversitelerde Çok Kriterli Karar Verme (ÇKKV) konularında dersler veren ve bu alanda pek çok uluslararası ve ulusal akademik çalışmaları olan yazar tarafından hazırlanmıştır.

Bu kitap iki ana kısımdan oluşmaktadır: Ağırlıklandırma amacıyla yararlanılan ÇKKV yöntemleri ve sıralama amacıyla kullanılan ÇKKV yöntemleri.

Kitapta toplam 32 farklı yönteme yer verilmiştir. Bunların 10'u kriter önem ağırlıklarının belirlenmesinde kullanılan yöntemler olup, 22'si ise alternatiflerin sıralamaları amacıyla yararlanılan yöntemleridir.

Kitapta ilk ÇKKV yöntemlerinden en güncel yöntemlere kadar 80 yıllık ÇKKV yöntemlerine yer verilmiş, her bir yöntemin işlem ve analizleri ise açıkça gösterilmiş ve işlemler yapılırken MS Excel, Super Decisions, Lingo, Visual PROMETHEE, IBM SPSS ve M-MACBETH programlarından yararlanılmıştır.

Kitap, hem İşletme hem de Endüstri Mühendisliği bölümleri müfredatında yer alan Yöneylem Araştırması ve Sayısal Yöntemler derslerinde temel kaynak olarak kullanılabilir.

Konu Başlıkları

Excel
Super Decisions
Lingo
Visual PROMETHEE
IBM SPSS
M–MACBETH ile Açıklamalı Çözümler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.