WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Çok Taraflı Ticaret Sistemi ÇerçevesindeEkonomik Entegrasyon Teorisi Geleneksel Yaklaşımdan Yeni Yaklaşımlara

Ürün Kodu : 9789750236648
Sayfa Sayısı : 191
Ebat : 13x19
170,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Kitap, çok taraflı ticaret sistemi çerçevesinde, 1950’li yıllarda tartışılmaya başlanan geleneksel ekonomik entegrasyon teorisi ile son yıllarda gelişmeye başlayan yeni ekonomik entegrasyon teorisini karşılaştırmalı olarak analiz eden bir çalışmadır.

Kitap kapsamında, yeni ekonomik entegrasyon teorisi ile eş zamanlı olarak yapılanmaya başlayan yeni-nesil ekonomik entegrasyon örneklerine yer verilmektedir. Kitapta, ekonomik entegrasyonların çok taraflı ticaret sistemi ile uyumu sorgulanmakta; ekonomik entegrasyonların çok taraflı ticaret sistemi için tökezleten taşlar mı, yoksa atlama taşları mı oldukları tartışılmaktadır. Kitapta ayrıca, yeni ekonomik entegrasyon teorisinin ve yeni-nesil ekonomik entegrasyon örneklerinin ortaya çıkışı ve gelişimi ile çok taraflı ticaret sistemine ilişkin uzlaşmazlıkların artışı arasında bir korelasyon olup olmadığı da değerlendirilmektedir.

Konu Başlıkları

Uluslararası Ticaretin Serbestleştirilmesi ve Çok Taraflı Ticaret Sistemi
Geleneksel Ekonomik Entegrasyon Teorisi
Yeni Ekonomik Entegrasyon Teorisi ve Çok Taraflı Ticaret Sistemi: Yeni–Nesil Ekonomik Entegrasyon Örnekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.