Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Davranışsal Ekonomi Nörofinans Kavram - Teori - Uygulama

Ürün Kodu : 9789750255571
Sayfa Sayısı : 184
Ebat : 13x19
135,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Gördüğü yoğun ilgi üzerine kısa sürede güncellenmiş 4. baskısı yapılan kitap uzun yıllardır ekonomi ve finans biliminin görmezden geldiği insan davranışlarını ve insan davranışlarını etkileyen faktörleri analiz etmektedir. Bu analiz yapılırken insanların gösterdikleri her bir davranış kalıpları ayrıntılı olarak açıklanmış ve deneysel örneklerle pekiştirilmiştir. Ayrıca yazarların notları ve mesleki tecrübeleri de çalışmayı güçlendirmiştir.

Kitabın konusuyla alakalı Türkçe kaynağın az olması; dürtme teorisi, ödeme yaparken duyulan acı, para öderken duyulan acıyı hangi şekillerde azalır/artar? finansal anomaliler gibi konuların fazla çalışılmamış konular olması, kitabın önemini arttırmaktadır. Kitapta davranışsal ekonomi temel kavramlarının açıklanmasının ardından geleneksel ve davranışsal finans modelleri ele alınmıştır. Ardından tüketici davranışları ve biliçaltı (subliminal) mesajların ekonomi ve finans biliminde oynadıkları role değinilen çalışmada, kullanılan görsel bilinçaltı mesajlara da yer verilmiştir.

Paranın psikolojisi, ödeme yapılırken duyulan acı ve dürtme teorisi ayrıntılı olarak ele alınmış, akıl düşü insan davranışları ve anomaliler konusu da irdelenmiştir.

Eser, lisans ve ön lisans düzeyindeki öğrencilere yönelik hazırlandıysa da, davranışsal ekonomi ile ilgilenen ve bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir. Ekonomi altyapısı gerektirmeyen, takibi kolay ve eğlenceli olan bu kitap konu hak-kında kaynak arayanlara rehber olacak niteliktedir.

Konu Başlıkları

Ekonomik Kararlar Alırken Neden Gerçeklikten Saparız?
Para Öderken Duyulan Acı (Pain of Paying)
Para Öderken Duyulan Acıyı Hangi Şekillerde Azalır & Artar?
Akıl Dışı İnsan Davranışları
Nudge (Dürtme) Teorisi
Görsel Temalar Eşliğinde Nudge Uygulamaları
Büyük İkramiye Kazananların Hazin Sonları
Bilinçaltı Mesajların İnanılmaz Gücü
Başarılı Firmaların Uyguladıkları Bilinçaltı Mesaj Uygulamaları
Finansal Anomaliler
2017 Nobel Ödülünün Davranışsal Ekonomiye Verilmesinin Anlamı
Örnek Uygulamalar Eşliğinde
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.