WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Dosyalama ve Arşivleme Teknikleri Belge Yönetimi - Arşiv Yönetimi - Yönetmelikler

Ürün Kodu : 9789750256691
Sayfa Sayısı : 312
Ebat : 16x24
240,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Günümüzde, kamu veya özel sektörde yer alan bütün örgütler faaliyetlerini kayıt altına almak zorundadırlar. Yasal zorunluluklar, örgütsel hedeflere ulaşa-bilme, örgütsel ya da kişisel hakların muhafazası, görev ve yetkilerin kuralla-ra/mevzuata uygun bir şekilde yürütülmesi zorunluluğu, belge yönetimine yaşamsal bir önem kazandırmıştır.

Böylesine önemli bir konuda, bütün bir belge yönetim süreci belli kurallar ve sistemler çerçevesinde yürütülmelidir. Bu durum aynı zamanda kurumlar arasındaki ilişkilerin de planlı ve uyumlu bir şekilde yürütülmesi açısından zorunludur. Bu açıdan Elektronik İmza Kanunu'nun kabulü ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi uygulamaları sürece farklı bir boyut kazandırmıştır.

Kitapta, bilgi ve belge yönetimi çerçevesinde; evrakların oluşması, kaydedilmesi, işlem süreci, dosyalanması ve arşivlenmesi konuları detaylı olarak ele alınmıştır. Dosya tasnif sistemleri, evrak ve dosya hizmetlerinin örgütlenmesi ve bunlara ilişkin uygulamalar, yönetmelik ekleriyle birlikte hazırlanmıştır. Kitap bu yönüyle, gerek öğrenciler gerekse çalışanlar için önemli bir kaynak olma özelliğine sahiptir.

Konu Başlıkları

Bilgi ve Belge Yönetimi
Elektronik Belge Yönetimi
Dosyalama Sistemleri ve Organizasyonu
Evrak ve Dosya Hizmetlerinin Örgütlenmesi
Evrakın İşlem Süreci
Arşiv Yönetimi
Devlet Arşiv Hizmetleri Hakkında Yönetmelik
Elektronik İmza Kanunu
Standart Dosya Planı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.