WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Ekonomik Göstergeler ve Yorumları Teori - Uygulama

Ürün Kodu : 9789750261435
Sayfa Sayısı : 342
Ebat : 16x24
265,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Ekonomik göstergeler genellikle semboller ve kısaltmalarla ifade edilirler. Fonksiyon, denklem, tablo, grafik veya istatistiki seri şeklinde sunulurlar. Bu kitap, ekonomik göstergelerin nasıl oluşturuldukları, nasıl sunuldukları ve nasıl yorumlanmaları gerektiği konularında okuyucuyu bilgilendirmeyi, iktisadi hayatta gerçekleşen geçmiş ve güncel verileri analiz edip yorumlamayı ve sonuç çıkarmayı amaçlamaktadır.

Eserde, temel düzeyde istatistiki analiz yöntemleri ile ilgili bilgiler verildikten sonra ana ekonomik ve sosyal göstergeler teorik ve uygulamalı analiz edilip anlatılmaktadır.

Anlatılan konuların daha kolay ve rahat anlaşılması için sade ve anlaşılır bir dil kullanılmış, güncel ve orijinal örnekler daha çok en büyük 20 ekonomi üzerinden verilmiştir. Ayrıca kitap içindeki dizin sayesinde metin içerisindeki konularla ilgili bilgilere de rahatlıkla ulaşabilir.

Kitap, üniversitelerdeki ilgili derse uygun olarak hazırlanmış olsa da, iktisadi faaliyette bulunanların, karar verme konumundaki bürokratların, akademisyenlerin, araştırmacıların ve politikacıların da başvurabilecekleri bir kitaptır.

Konu Başlıkları

Değişkenler, Fonksiyonlar, Denklemler
Tablolar, Grafikler, İstatistik Seriler
Nüfus
Milli Gelir, Büyüme
Fiyat, Fiyat Endeksi
Enflasyon, Faiz, Döviz, Döviz Kuru
İstihdam, İşsizlik,
Kamu Ekonomisi, Borçlanma
Ödemeler Bilançosu
Parasal Göstergeler
Borsa
Gelir Dağılımı, Yoksulluk
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.