WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Güncel Gelişmeler IşığındaBankacılıkta Dış Ticaret İşlemleri

Ürün Kodu : 9789750244650
Sayfa Sayısı : 304
Ebat : 16x24
290,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Dış ticaret ve dış ticarete ilişkin bankacılık faaliyetlerini içeren güncel bir kitap ihtiyacından yola çıkarak oluşturulan bu eser, konularında 29 yıl gibi uzun bir tecrübeye sahip olan ve müfettişlik, banka müdürlüğü, bölge müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, uluslararası şirketlerde danışmanlık yapan ve üniversitelerimizde finans ve bankacılık ile ilgili dersler ve konferanslar veren yazarlarımızın birlikte oluşturdukları beşinci kitaptır.

Bu kitap, meslek yüksek okulları ve fakültelerimizin bankacılıkta dış ticaret işlemleri ile ilgili tüm derslerde öğrencilerin bilgi gereksinimini en güncel bilgilerle karşılayacaktır. Ayrıca, banka ve finans kurumu çalışanlarının da kullanabileceği güncel ve önemli bir başucu kaynağı olacaktır.

Tablolar ve bölüm sonu soruları ile zenginleştirilen kitap için çok sayıda yerli ve yabancı kaynak taraması yapılmış, en güncel ve gerekli olan bilgilerin yer alması sağlanmıştır. Kitapta, dış ticaret ve tarihsel gelişimi, dış ticaret mevzuatı, dış ticarete ilişkin MTO düzenlemeleri, dış ticarette teslim ve ödeme şekilleri, dış ticarette kullanılan belgeler ve elektronik ibraz kavramı, döviz, döviz kuru, kur riski ve kur sistemleri, uluslararası transfer ve tanımlama sistemleri, dış ticarete yönelik bankacılık faaliyetleri ve dış ticaretin finansmanı, dış ticarete ilişkin sigorta işlemleri, Türkiye'nin dış ticareti ve gelişimi ve dış ticaret dengesi ve ödemeler dengesi konuları ayrıntıları ile anlatılmıştır.

Konu Başlıkları

Dünyada ve Türkiye'de Uluslararası Ticaretin Tarihsel Gelişimi
Dış Ticaret Mevzuatı ve Dış Ticarete İlişkin MTO Düzenlemeleri
Dış Ticarette Teslim ve Ödeme Şekilleri
Dış Ticarette Kullanılan Belge Türleri ve Elektronik İbraz
Döviz, Döviz Kuru, Kur Sistemleri, Kur Riski ve Döviz Piyasaları
Uluslararası Transfer ve Tanımlama Sistemleri
Dış Ticarete Yönelik Bankacılık Faaliyetleri ve Dış Ticaretin Finansmanı
Dış Ticarete İlişkin Sigorta İşlemleri
Türkiye'nin Dış Ticareti ve Gelişimi
Dış Ticaret Dengesi ve Ödemeler Dengesi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.