WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Hile Ekonomisi Piyasalarda Yatırımcı Psikolojisi ve Finansal Skandallar

Ürün Kodu : 9789750262456
Sayfa Sayısı : 240
Ebat : 13x19
38,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Gördüğü ilgi üzerine kısa sürede yeni baskısını yapan kitabın bu baskısında güncel finansal skandallara yer verilmiş ayrıca Kripto Para hileleri de çalışmadaki yerini almıştır.

Kitap Hile Ekonomisi, Piyasalarda Yatırımcı Psikolojisi ve Finansal Skandallar gibi birbiriyle bağlantılı üç konudan herhangi birini araştıran bir araştırmacının bir kitaptan neler bekleyeceği göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Kitabın ilk bölümünde Hile ekonomisi ile ilgili temel kavramlar ve hile modelleri ayrıntılı bir şekilde örnekler eşliğinde ele alınmıştır.

Kitabın ikinci bölümünde insana hile yaptıran da dolandırıcıların eline kolayca düşürende "o an içinde bulundukları psikolojileridir" tezinden hareketle piyasa-larda yatırımcı psikolojisi davranışsal ekonomi ve finans teorileri altında irdelen-miştir. Neden dolandırıcılığa maruz kalmaktayız? Risk algısı nedir? Hangi faktörler risk algımız üzerinde etkilidir? gibi sorulara cevap aranmıştır.

Kitabın üçüncü bölümünde öncelikle iknânın psikolojik kökenleri ele alınmış akabinde insanların nasıl kolaylıkla ikna edildikleri, ikna ilkeleri ve teknikleri ile analiz edilmiştir. Aynı bölümde dolandırıcıların en çok kullandıkları dolandırıcılık teknikleride okurlarımızla ayrıntılı olarak paylaşılmıştır.

Dördüncü ve son bölümde ise Türkiye'de ve Dünya'da gerçekleşen ve hukuk tarafından yaptırımla sonuçlanan finansal skandallar analiz edilmiştir.

Eser banka ve finans sektöründe çalışanlar, üst düzey yöneticiler ve firma sahipleri ile ekonomi ve finans öğrencilerine yönelik hazırlandıysa da ekonomi ve finans bilimine ilgi duyan ve bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir. Ekonomi altyapısı gerektirmeyen, takibi kolay ve eğlenceli olan bu kitabın ilgili konular hakkında kaynak arayanlara rehber olması amaçlanmaktadır.

Konu Başlıkları

Hile Modelleri
Hile Ekonomisi ile İlgili Temel Kavramlar
Ayı ve Boğa Piyasalarında Yatırımcı Psikolojisi
Keriz Silkeleme, Spekülasyon ve Manüpilasyon
Yatırımcı Teorileri
Finans Piyasalarında Yatırımcı Profilleri
Risk Algısı Bakımından Yatırımcı Tipleri
Yatırımcıların Risk Algısına Etki eden Faktörler
Yatırımcıların Karar Almada Karşılaştıkları Zihinsel Tuzaklar
Ponzi Oyununda Yatırımcı Psikolojisi
Dolandırılanların Ortak Özellikleri
İknanın Psikolojik Kökenleri
Nasıl İnanmadığımız Şeylere İkna Oluyoruz
Yatırım Hileleri
Sık Kullanılan Dolandırıcılıklar (Fraud
Sahtecilik) ve Baş Etme Yöntemleri
Banka Dolandırıcılıkları
Muhasebe (Mali Tablo) Hileleri
Karaborsa (Kara Piyasa, Black Market)
Finansal Skandallar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.