WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Kalite İyileştirmede Adım AdımKıyaslama Benchmarking Kıyaslama Türleri ve İlkeler - Kıyaslama Süreci - Kıyaslama Başarı Faktörleri

Ürün Kodu : 9789750220791
Sayfa Sayısı : 178
Ebat : 13x19
130,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Kıyaslama; “sıfır hata”, “ilk seferde doğru yapma” ve “hata önleme” gibi TKY ilkelerine sistematik olarak katkı sunan bir kalite iyileştirme uygulamasıdır.

Kitapta, bu yeni kalite iyileştirme uygulaması hakkında etraflıca bilgi verilmiş, uygulama adımları detaylı olarak ortaya konularak konu ile ilgilenenlere ve özellikle uygulayıcılara yol göstermesi hedeflenmiştir. Bu kapsamda, konu uluslararası literatürü de kapsayacak şekilde incelenerek, uygun bir diziliş ve anlatımla okuyucuya sunulmuştur.

Eseri farklı ve daha yarayışlı kılan bir diğer husus, sektörlerinde lider konumdaki kuruluşların gerçekleştirmiş oldukları Kıyaslama uygulamalarını dikkate alarak, bizzat uygulanan bir Kıyaslama çalışmasının her bir aşamasını ve detaylarını anlatmasıdır. Bu doğrultuda kitapta, Kıyaslamanın her bir aşaması, yapılması gerekenler ve Kıyaslamanın başarısı için dikkat edilecek hususlara yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

Toplam Kalite Yönetimi (TKY)
Sürekli İyileşme
Kıyaslama (Benchmarking)
Kıyaslama Türleri
Kıyaslama’nın Önemi ve Amaçları
Kıyaslama İlkeleri
Kıyaslama Değişim Protokolü
KalDer Konsorsiyum Kıyaslama İlkeleri
Kıyaslama Süreci
Kıyaslama Başarı Faktörleri
Kıyaslama’da Dikkat Edilecek Hususlar
Kıyaslama Uygulayacak Kuruluşlara Öneriler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.