WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Mali Alan Teori - Uygulama

Ürün Kodu : 9789750227646
Sayfa Sayısı : 360
Ebat : 16x24
205,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Mali alan (Fiscal Space) konusu günümüz ekonomilerinin temel araştırma alanlarından birisidir. Küreselleşme ile birlikte devletlerin içine düştüğü mali kısıtlar, mali alan konulu çalışmaları daha önemli hale getirmektedir. Son yıllarda mali alan konulu çalışmaların sayısı artmakla birlikte, şu an için detaylı teorik ve uygulamalı çalışmalar yetersiz görünmektedir. Bu eserde ele alınan çalışmalar ciddi bir eksikliği dolduracak niteliktedir.

Kitapta sunulan makaleler mali alan konusunu teori ve uygulama temelinde çeşitli yönleriyle ele almaktadır. Kitap, farklı disiplinlere ve farklı okuyucu kesimlerine hitap edecek başlıklarla güncel yaşam içerisinde mali alan kavramının önemini ortaya koymaktadır.

Kitabın amacı, mali alanın politika, mutluluk, vergileme, kriz ve beşeri yaşam gibi sosyal, politik ve ekonomik konular üzerinde ne gibi etkileri olabileceğini ortaya koymaktır. Bu temelde mali alan konusunda teorik bilgiler detaylı olarak sunulmuş ve uygulamalı çalışmalarla konunun açıklığa kavuşturulması hedeflenmiştir.

Konu Başlıkları

Politik Seçiş ve Mali Alan
Mali Alan Oluşturma Yöntemleri
Sosyal Koruma ve Mali Alan
Kalkınma ve Mali Alan
Ortak Mallar Çerçevesinde Mali Alanın Analizi
Mutluluk Ekonomisi, Yaşam Kalitesi ve Mali Alan
Vatandaş Odaklı Kamu Hizmeti Yaklaşımı ve Mali Alan
Kamu Özel Sektör Ortaklıkları ve Mali Alan
Vergileme ve Mali Alan
Kriz ve Mali Alan
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.