WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık MYO Müfredatına UygunKambiyo İşlemleri ve Bankacılık Mevzuat - Uygulamalar - Finansman

Ürün Kodu : 9789750241277
Sayfa Sayısı : 296
Ebat : 13x19
170,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Kitap, MYO'lar daki "Bankacılık ve Kambiyo İşlemleri", "Bankalarda Kambiyo İşlemleri", "Kambiyo Mevzuatı", "Dış Ticaret Finansmanı" ve "Kambiyo Yönetimi ve Dış Ticaret" isimleri altında verilen derslerin müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Eser, çeşitli bankalarda müfettişlik ve yöneticilik yapan; uzun yıllar üniversitelerde bu konularda ders veren yazarın verdiği derslerin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır.

Kitapta, güncel kambiyo mevzuatı ve uygulamaları ile kambiyo, dış ticaret ve dış ticaretin finansmanıyla ilgili bankacılık konularına yer verilmiştir. Tabiatı itibariyle karmaşık bir yapıya sahip olan kambiyo mevzuatı ve bağlantılı bankacılık konularının okuyucu tarafından daha kolay anlaşılabilmesi için mümkün olduğunca uygulamaya dönük sade bir anlatım tercih edilmiş; detaylardan özenle kaçınılarak, temel konular açıklanmaya çalışılmıştır.

Kitap, her ne kadar öğrencilere yönelik olarak hazırlanmışsa da, sade ve basit anlatımı ile bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

Kambiyo Mevzuatı
Efektif ve Döviz İşlemleri
Sermaye Hareketleri
Kambiyo Senetleri
Ödeme Şekilleri
İhracat–İthalat
Görünmeyen İşlemler
Yurt Dışından Sağlanan Krediler
Döviz Kredileri
Prefinansman Kredileri
Altın Kredileri
Gayri Nakdi Krediler
Swap–Forward–Opsiyon
Forfaiting– Faktoring–Leasing
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.