WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Obezite Ekonomisi Kamu Politikaları - Obezite Vergileri

Ürün Kodu : 9789750233142
Sayfa Sayısı : 167
Ebat : 16x24
130,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Obezite günümüzde birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkenin karşı karşıya kaldığı, çok yüksek ekonomik maliyetlere neden olan bir problemdir. Obezite sorunu uzmanlar tarafından yüzyılımızın en büyük sorunlarından biri olarak gösterilmektedir. Yıllar itibariyle problemin boyutu artarak ilerlemiş ve 1970’li yıllardan günümüze gelindiğinde sanki salgın bir hastalık gibi hemen hemen tüm ülkelerde hızla yayılmıştır. Obezite esas itibariyle gelişmiş olan ülkelerin bir sorunu gibi algılanmakta ise de, gelişmekte olan ülkelerin de ciddi bir sorunudur.

Obezite ekonomisi alanında yurtdışında yapılan çalışmalar oldukça yaygınken, ülkemizde bu konuda gerçekleştirilen çalışmalar az sayıdadır. Kitap, ülkemizde bu konuda yapılan ilk kitap çalışması olma özelliğini taşımaktadır Bir anlamda bu konudaki eksikliği bir nebze giderebilmek ve ekonomi biliminin obezite alanına yaptığı katkıları tartışmak amacıyla bu kitap hazırlanmıştır.

Kitap, genel olarak sağlık ekonomisi ve özel olarak da obezite ekonomisi konusunda araştırma yapanlara ve uygulama kısmında yer alanlara, sade anlatımı ve güncel bilgilerle konu ile ilgilenenlere hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

Obezite Sıklığı ve Maliyetleri
Obezitenin Ekonomik Nedenleri
Obezitenin Ekonomik Maliyetleri
Kamu Politikaları
Kanun ve Düzenlemeler
Şehirleşme ve Ulaşım Politikaları
Obezite Vergileri
Bilgilendirme ve Etiketleme
Kabul Edilebilirlik
Algılanan Etkinlik
Doktorlar ile Yapılan Anket Çalışması
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.