WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Organizasyon Teorileri Klasik ve Modern Perspektifler

Ürün Kodu : 9789750223198
Sayfa Sayısı : 480
Ebat : 16x24
360,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Hızla değişen, küreselleşen ve oldukça rekabetçi bir hal alan günümüz dünyasında hem özel sektör hem de kamu organizasyonlarını, yapılanmalarını, süreçlerini, davranışlarını, çevreyle ilişkilerini, karar alma mekanizmalarını, iletişimlerini, organizasyonel kültürlerini, değişim ve yenilenmelerini anlamak, pratik ve bilimsel perspektifler gerektirmektedir.

Temel Organizasyon Perspektifleri, Organizasyon Yapısı, Bürokrasi, Hesap verebilirlik, İletişim, Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Performans Yönetimi, Motivasyon, Organizasyonda Karar Verme, Organizasyon Kültürü ve Organizasyonel Değişim konularının tartışıldığı bu eser, organizasyon teorileri konusunda teori ve uygulamada öne çıkan yaklaşımları bilimsel bakış açısıyla sunmaktadır.

Modern zamanların karmaşık yapılı kamu ve özel sektör organizasyonlarının en hayati boyutlarıyla irdelendiği bu çalışmada her bir bölüm, alanında uzman olan ve organizasyon tecrübesi bulunan akademisyenler tarafından kaleme alınmıştır. Bu nedenle, hem lisans ve lisansüstü öğrencilerine hem akademisyenlere hem de günümüz ve geleceğin yöneticilerine önemli katkı sağlayacak temel bir eserdir.

Konu Başlıkları

Temel Organizasyon Perspektifleri
Organizasyon Yapısı
Bürokrasi
Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik
Organizasyonlarda İletişim
Liderlik
İnsan Kaynakları Yönetimi
Performans Yönetimi
Motivasyon
Organizasyonlarda Karar Verme
Organizasyon Kültürü
Organizasyonel Değişim
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.