WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Oyunlaştırma - Oynayarak Başarmak Temel Oyun ve Oyunlaştırma Sözlüğü ile

Ürün Kodu : 9789750250675
Sayfa Sayısı : 224
Ebat : 16x24
155,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Oyunlaştırma nedir? Oyun ile yaşadığımız hayat yahut oyun yapıları ile şirket yapıları arasındaki farklar ve benzerlikler nelerdir? Oyunların sahip olduğu motive edici özellikler, profesyonel veya kişisel hedeflere ulaşmak için nasıl kullanılabilir? Oyunlaştırmanın psikoloji ile bağlantılı temelleri nelerdir? Bir oyunlaştırma tasarımı yapmak için hangi yollar izlenmelidir?

Oyunların motive edici özelliklerinin oyun olmayan alanlarda kullanılmasını esas alan oyunlaştırma son zamanlarda şirketlerin yüksek verimlilik elde etmek için kullandığı bir yöntem olmuştur. Sadece iş hayatında değil kişisel hayatta da hedeflere ulaşmak için kullanılan oyunlaştırma, dijital oyunlarla içli dışlı büyümüş Z kuşağının toplumsal hayata ve iş hayatına daha çok dahil olmasıyla birlikte önemini arttırmıştır.

Bu kitap, öncelikli olarak oyunlaştırmanın ne olduğunu, özelliklerini, oyunların ve dolayısıyla oyunlaştırmanın kuvvet aldığı psikolojinin alt dallarını, oyunlaştırma ustalarının oyunlaştırma tasarım yöntemlerini ve oyunlaştırma tasarım adımlarını okuyucuya aktarmayı amaçlamaktadır.

Konu Başlıkları

Oyun
Oyunlaştırma
Ciddi Oyunlar
Oyunlaştırma Neden Kullanılmalı?
Oyunlaştırmanın Psikolojiden Beslenmesi
Oyunlaştırma Tasarım Çerçeveleri
Oyunlaştırma Tasarımı Süreci
Oyunlaştırma Yatırımının Getirisini Hesaplamak
Oyunlaştırma Örnekleri
Oyunlaştırmaya Başlayın
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.