WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Sermaye Piyasası MevzuatındaBağımsız Denetim

Ürün Kodu : 9789753473217
Sayfa Sayısı : 342
Ebat : 16x23
230,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Bağımsız denetim; ortaklıkların ve sermaye piyasası kurumlarının kamuya açıklanacak veya kurulca istenecek mali tablolarının, genel kabul görmüş muhasebe kavram, ilke ile standartlarına uygunluğu ile bilgilerin doğruluğunun ve gerçeği dürüst bir biçimde yansıtıp yansıtmadığının, denetçiler tarafından denetim ilke ve kurallarına göre, defter ve belgeler üzerinden incelenmesini ve tespit edilen sonuçların rapora bağlanmasını ifade eder.

Bağımsız denetim üzerine daha önce yapılmış olan çalışmalar konuyu yalnızca teorik boyutlarıyla ele almış ya da yalnızca yasal düzenlemelerin belirtilmesiyle yetinilmiştir. Bağımsız denetimin mevzuat ve uygulama ile olan ilişkisine ise neredeyse hiç değinilmemiştir.

Mustafa Yavaşoğlu'nun ülkemizde henüz yeni oluşmakta olan sermaye piyasası hukukuna katkıda bulunmak amacıyla kaleme almış olduğu bu kitap; bağımsız denetimi usul ve esas yönüyle ele almasıyla, alanında bir ilki temsil etmektedir.
Bağımsız denetimin amaç ve yöntemleri, koşulları gibi konulara da yer verilmiş olan bu kitap; konuyla ilgilenenler için vazgeçilmez bir kaynak niteliği taşımaktadır.

Konu Başlıkları

Değerlendirme Ölçü ve Esasları
Mali Tablolar
İlan ve Bildirimler
Bağımsız Denetim Sözleşmeleri
Mutabakat Mektupları
Aktarım Tabloları
Diğer Çalışma Kağıdı Örnekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.