Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Toplam Kalite Yönetimi Kuram, İlkeler, Uygulamalar

Ürün Kodu : 9789750251085
Sayfa Sayısı : 326
Ebat : 16x24
310,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3. Baskısı yapılan bu kitap, çeşitli üniversitelerin lisans ve lisansüstü programlarında okutulan toplam kalite ile ilgili derslerde ana ders kitabı olarak kullanılmaktadır. Ders kitabı olarak kullanılmasının yanı sıra kitap, toplam kalite konusunda bilgilenmek isteyen bireyler için de yararlı bir başucu kaynağıdır.

İkinci baskısında yeni bir bölüm eklenen ve daha görsel hale getirilen kitabın elinizdeki 3. Baskısına son yıllarda dünyada yaygın bir kalite uygulaması olarak kullanılan "Altı Sigma" ile ilgili yeni bir bölüm eklenmiştir. Bu anlamda, okuyucu açısından kitabın içeriği genişletilmiş, kullanımı daha cazip hale getirilmeye çalışılmıştır. Her bölüm başında, bölümdeki konular hakkında genel bir bakış açısı geliştirilmesini olanaklı kılacak bir tartışma sorusu, her bölümün sonunda bölümdeki konularla ilgili anahtar kelimeler, sorular ve sınıf içinde veya küçük gruplarla yapılabilecek etkinlikler yer almaktadır.

Kitapta toplam kalite çalışmalarında toplanan verilerin analiz edilmesini kolaylaştırmak amacıyla Microsoft Excel kullanımını adım adım öğreten bir bölüm de yer almaktadır.

Konu Başlıkları

Örgütler, Yönetim ve Toplam Kalite Yönetimi
Toplam Kalite Nedir?
Toplam Kalitenin Öncüleri
Müşteri Beklentilerini Anlamak
Kurum Kültürü ve Kalite
İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kalite
Takım Çalışması ve Kalite
Kalite ve Liderlik
Kalite ve Planlama
Kalite ve Maliyet İlişkisi
Kalite İyileştirme Araçları
Altısigma
Kalite Standartları
Değişim Yönetimi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.