WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Vergi Kayıp ve Kaçağının İhbarı ve Muhbire Ödenecek İhbar İkramiyesi

Ürün Kodu : 9789750233319
Sayfa Sayısı : 292
Ebat : 13x19
280,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 2. baskısı yapılan kitapta; kayıt dışı ekonomi ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele eylem planlarından bahsettikten sonra, vergi kayıp ve kaçağına sebebiyet veren kişi ve kurumları Vergi İdaresine ihbar eden kişilerin, 1905 sayılı Kanuna göre ihbar ikramiyesi talebinde bulunmaları halinde, ihbara istinaden tahakkuk eden vergi ve vergi ziyaı cezası üzerinden ne şekilde ikramiye ödeneceğinin usul ve esasları sade ve anlaşılır bir dille anlatılmıştır.

Kitapta, vergi kayıp ve kaçağını ihbar eden muhbirin dilekçe vermesinden, dilekçeye eklenecek somut bilgi ve belgeler ile Vergi İdaresi tarafından yapılacak vergi incelemesi, düzenlenecek görüş raporu, ikramiye ödenemeyecek kişiler, tahakkuk ve tahsilatta ödenecek ikramiye oranları, ödenen ikramiyenin vergilendirilmesi, ikramiye ödemesine ilişkin ihtilaflarda görevli mahkemeler ve bu konuda verilen yargı kararları gibi konunun tüm yönleri örnekli olarak anlatılmıştır.

Türk Vergi Hukukunda 1931 yılından bu yana uygulanmakta olan ve yeterince kamuoyu tarafından bilinmeyen 1905 sayılı Kanun kapsamında ödenmekte olan ihbar ikramiyesi konusunun yasal tüm mevzuatlarına ise kitabın sonunda yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

Vergi Kayıp ve Kaçağının İhbarı
İhbar Dilekçesinin Verilmesi
İhbar İkramiyesinin Talebi
İhbar Hakkında Vergi İnceleme Raporunun Düzenlenmesi
İhbar İkramiyesi Görüş Öneri Raporunun Düzenlenmesi
İhbar İkramiyesine Konu Vergi ve Cezalar
İhbar İkramiyesinin Hesaplanması
İhbar İkramiyesinin Ödenmesi
Vergi ve Cezanın Tahakkuk ve Tahsilinde İkramiye Ödenmesi
Muhbire Ödenen İkramiyenin Vergilendirilmesi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.