WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Yatırım Projeleri Fizibilite Etüdü ve İş Planı - Paranın Zaman Değeri ve Anüite - Proje Değerleme Yöntemleri

Ürün Kodu : 9789750252204
Sayfa Sayısı : 360
Ebat : 16x24
240,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Yatırım konusu, ülkelerin istihdam, büyüme, üretim, ihracat gibi temel ekonomik göstergelerine katkı sağlaması, bunun yanında yatırımcıların hayallerini, birikimlerini fiile dönüştürmeleri suretiyle toplum refahını olumlu yönde etkilemesi bakımından önem arz etmektedir.

Yatırım, yeni bir tesisin ortaya konması veya mevcut tesisin geliştirilmesi biçiminde gerçekleştirilebileceği gibi finansal piyasa araçları üzerinden de yatırım yapılabilir. Asıl olan; istihdama gerçek anlamda katkı sağlayan, katma değer üreten, beraberinde en fazla zorluk ve risk içeren sabit sermaye yatırımlarıdır.

Bir yatırım projesi hayata geçirilmeden önce, projenin ne ölçüde rasyonel olduğunu belirlemek için fizibilite çalışması, bugünkü değer ve kârlılık hesaplamaları yapılması, bir yatırımcının paranın bugünkü ve gelecekteki değerini, hurda değer, iskonto ve enflasyon hesaplamalarını bilmesi önem arz etmektedir. Beraberinde yatırımcıya destek olacak fonların özellikle hibelerin bilinmesi ve bunlardan yararlanılması gittikçe şiddetlenen rekabette zorunluluk halini almıştır.

Bu eser, gerek akademisyenler ve öğrenciler, gerekse de yatırım yapmak isteyenler ve hali hazırda bir tesisi işleten, yeni yatırımlar yapmayı düşünenler için, temel bilgilerin açık ve basitleştirilmiş bir anlatımla sunulduğu bir başucu kitabı niteliğinde hazırlanmıştır.

Konu Başlıkları

Yatırım Kavramı, Türleri ve Yatırım Projesi
İş Fikri Üretme ve İş Fikri Kaynakları
Kuruluş Yeri ve En Uygun Kuruluş Yerinin Belirlenmesi
Ölçek ve Kapasite
Üretim Kararları ve Pazarlama Stratejileri
Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi
Alternatif Yatırımların Karşılaştırmalı Değerlendirilmesi
Paranın Zaman Değeri ve Anüite
Fizibilite Raporu
KOSGEB Destekleri ve KOSGEB İş Planı Hazırlama
AB Hibe Projeleri ve Proje Hazırlama Rehberi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.