Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Yönetici Asistanlığı Tarihçe - Mesleki Bilgi - Uygulama

Ürün Kodu : 9789750236990
Sayfa Sayısı : 256
Ebat : 16x24
200,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Kitap, yazarın uzun yıllar Ticaret Liselerinde ve MYO’larda bizzat vermiş olduğu meslek derslerinden biri olan “Yönetici Asistanlığı” derslerinde edinmiş olduğu mesleki tecrübelerden ve dersler esnasında öğrencilerden gelen sorulardan oluşmaktadır.

Eser benzer kitaplara göre bir takım farklılıkları beraberinde getirmiştir. Örneğin Yönetim konularına sadece Batı dünyasındaki literatür taramaları incelenmekle kalınmamış aynı zamanda Türk ve İslam dünyasında yapılan incelemelerden de faydalanılmıştır. Modern anlayışın getirdiği yeniliklerin bir yenisi olan sanal sekreterlik bu çalışmada değinilen önemli konulardan biri olmuştur. Modern dünyanın yönetim anlayışında gelecekle ilgili ne tür yeterliliklerin ve bilgilerin taşınması gerektiği bu özel araştırmada ortaya konulmaya çalışılmıştır.

Kitabın hazırlanmasında uluslararası ve ulusal kongre, konferans, sempozyum gibi etkinliklerde elde edilen tecrübeler titizlikle analiz edilerek çalışmada yer verilmiş, ayrıca bu alanda yüksek lisans ve doktora alanında yapılan çalışmalara değinilmiş, yapılan anket çalışmaları ve gözlemler eserde incelenerek okuyucuya sunulmuştur.

Konu Başlıkları

Geçmişten Günümüze Yönetim Bilimi
İslam ve Türk Tarihinde Yönetim Anlayışı
Dünyada ve Ülkemizde Sekreterlik Eğitimi
Geçmişten Günümüze Sekreterlik Anlayışı
Sekreterlik Eğitimi
Yönetici Asistanlığı Yönetsel Beceriler
Yönetici Asistanlığı Mesleğinde İletişim Becerileri
Yönetici Asistanlığı Mesleğinde Örgütsel Beceriler
Sanal Sekreterlik
Bürolarda Yönetim Teknikleri
Ofislerde İş Sağlığı ve Güvenliği
Etkili Sunum Teknikleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.