WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Yönetsel Açıdan Risk Yönetimine Bir Bakış:ISO 31000 Risk Yönetimi

Ürün Kodu : 9789750215308
Sayfa Sayısı : 203
Ebat : 13x19
135,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Risk, insanlığın varoluştan bu güne kadar karşılaştığı bir kavram olarak değerlendirilmektedir. Değişen dinamikler her geçen gün farklı riskleri de beraberinde getirmektedir. İşletmeler de yaşanan bu değişimlerin yarattığı farklı risklerin etkisi altında kalmaktadır. Günümüz işletmelerinin başarısı, farklı risklerin etkin şekilde yönetilmesine ve bu doğrultuda risk yönetim stratejilerinin geliştirilmesine bağlıdır. Ancak etkin bir risk yönetimi, alışılagelen finansal risklerin yanında, karşılaşılabilecek diğer tüm risklere de odaklanmak ile mümkün olmaktadır.

Bu süreçte ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi, risk yönetime genel bir yaklaşım getirerek, işletmelerde etkin bir risk yönetimi için uygulanması gereken şartların tanımlandığı ve belgelendirme gerektirmeyen bir standart olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaygın olarak kullanılan finansal temelli risk yönetim standartları ve modellerinin aksine ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi, büyüklüğü veya faaliyet alanı değişmeksizin tüm kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları tarafından kolayca uygulanabilecek bir standarttır.

Bu kitapla, risk yönetimine ilgi duyan tüm tarafları bilgilendirmek ve standardı uygulamak isteyenlere yol gösterici olmak amaçlanmaktadır. Kitapta, risk yönetimine daha genel ve esnek bir yaklaşım getiren ISO 31000 Risk Yönetimi Sistemi standardı genel hatları ile incelenmektedir.

Konu Başlıkları

Risk Kavramı
Risk Yönetimi
ISO 31000: 2009 Risk Yönetimi Standardı ve İçeriği
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.